Skuteczne zwalczanie chwastów w trawniku
Rosnące w trawniku chwasty nie wyglądają estetycznie, a można nawet powiedzieć, że wręcz szpecą ogród. Niestety, ale często próby usuwania chwastów kończą się fiaskiem. Są to rośliny, których naprawdę trudno jest się pozbyć.
Z tego powodu warto znać kilka skutecznych sposobów na zwalczanie chwastów w trawniku. Zazwyczaj próby usunięcia chwastów z trawnika polegają na ich mechanicznym wyrywaniu. Przede wszystkim jest to metoda w pełni bezpieczna dla roślinności oraz owadów żyjących w ogrodzie.
Co prawda, ręczne wyrywanie chwastów jest skuteczne, ale wymaga sporego wysiłku i czasu. Najlepsze efekty przynoszą jednak preparaty chwastobójcze. Często jednak właściciele ogrodów wzbraniają się przed sięgnięciem po tego typu środki, z uwagi na ekologię.
Warto jednak wiedzieć, że korzystanie z preparatów chwastobójczych zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu, nie wpłynie negatywnie na środowisko. Dobrze jest zatem zasięgnąć porad pracowników sklepu ogrodniczego i dobrać odpowiedni preparat. Na co należy zwrócić uwagę? Przede wszystkim przy wyborze preparatu chwastobójczego należy kierować się powierzchnią działki porośniętej chwastami oraz rodzajem rośliny, której chcemy się pozbyć z trawnika.
W zależności od tego, czy w trawniku zadomowił się na stałe mniszek lekarski, babka szerokolistna czy miotła zbożowa, będziemy wybierać pomiędzy preparatami przeznaczonymi do usuwania chwastów jedno- lub dwuliściennych. To pozwoli skutecznie pozbyć się nieproszonych roślin z naszego ogrodu.
Kategorie artykułów
Polecane artykuły
Co na stulisz lekarski w jęczmieniu?
Stulisz lekarski to chwast, który występuje w jęczmieniu. Trzeba wiedzieć, że oprócz tego, że jest to roślina, która skutecznie hamuje wzrost jęczmienia to jest także niebezpieczna dla człowieka. Dlaczego ? Stulisz lekarski zawiera substancje toksyczne. Jeżeli nie będziemy zwalczać tej rośliny, jej
Rośliny uprawne
Polska to kraj, który nie może pochwalić się najlepszymi glebami. Z tego powodu jeszcze do niedawna rolnicy uprawiali głównie żyto i ziemniaki. W ostatnim czasie jednak się to zmienia i coraz większy odsetek roślin uprawnych w Polsce stanowi pszenica, jęczmień oraz kukurydza. Z pewnością przyczyniły